Wyciskarka Hurom DT Chef

Hurom Chef DT to wyciskarka inna niż wszystkie. Producent postarał się o wielofunkcyjne urządzenie, dzięki któremu możesz wyczarować prawdziwe cuda w kuchni. Ponadto wyciskarka charakteryzuje się wspaniałym designem. Jej styl nawiązuje do stylu retro i będzie świetnie prezentował się w każdej kuchni. Co prawda maszyna kosztuje sporo, ale i tak w porównaniu do innych sprzętów tego typu jej cena jest konkurencyjna.

Wyciskarka Hurom Chef DT – najważniejsze informacje

Wyciskarka Hurom Chef DT

Wyciskarka Hurom Chef DT (Zdjęcie ze strrony producenta www.hurom.pl)

Wyciskarka Hurom Chef DT to idealny pomocnik kuchenny. W zasadzie trudno to urządzenie określić mianem „wyciskarki”. Owszem, dzięki niemu uda się uzyskać pyszny, pełnowartościowy, klarowny sok, jednakże nie jest to jedyne przeznaczenie tej maszyny. Dzięki niej można m.in. zrobić mleko migdałowe, sojowe, kokosowe (i każde inne roślinne). Urządzenie oferuje funkcje mielenia (soja, mak, ser, przyprawy, zioła), ugniatania (ciasta, desery, lody, sorbety) i formowania makaronów (w zestawie znajdziesz 4 różne końcówki do makaronów różnej wielkości). Hurom Chef DT pozwoli ci także na kręcenie wspaniałych sorbetów i lodów.

Wyciskarka oczywiście umożliwia także wytworzenie smacznego soku. To wolnoobrotowa maszyna (76 obrotów na minutę). Obudowa urządzenia jest wykonana z tworzywa sztucznego, natomiast wałek ślimakowy, sitka i akcesoria do makaronu zrobiono z ULTEMU,  materiału bezpiecznego i bardzo trwałego (BPA Free). Warto wspomnieć, że model DT został odznaczony godłem „Konsumencki Lider Jakości 2015 – Debiut Roku”.

Soki nie z tej ziemi!

Hurom Chef DT wyciska wyśmienite soki. Potrafi uzyskać klarowny napój nawet z twardych warzyw lub z trawy pszenicznej. Urządzenie świetnie nadaje się do wytwarzania soków zielonych. W zależności od gustu i potrzeb, możesz uzyskać sok bardziej klarowny i bardziej gęsty. Wszystko dzięki zatyczce posiadającej aż 5-stopniową regulację! W porównaniu do innych wyciskarek taka mnogość opcji jest wręcz rewelacyjna. Zwykle mamy do dyspozycji skrajne wersje – albo uzyskasz sok klarowny, albo gęsty. Nie możesz ustawić urządzenia tak, żeby uzyskać „pośrednią” wersję. Z Hurom Chef DT jest jednak zupełnie inaczej.

Zasada działania

Wyciskarka Hurom Chef DT jest pozbawiona metalowych ostrzy, przez co minimalizuje się proces utleniania oraz utraty wartościowych składników odżywczych. Podczas cięcia owoców i warzyw wiele wartościowych enzymów i witamin zostaje wytrąconych. W przypadku wyciskarek wszystkie najważniejsze składniki pozostają w soku. Co ważne, wyciśnięty napój zachowuje swoje właściwości odżywcze i smakowe nawet przez 48 godzin (jeżeli płyn będzie przechowywany w lodówce). Wszystko dzięki wolnoobrotowej technologii kruszenia, miażdżenia i wyciskania. Metoda ta pozwala na wydobycie maksimum substancji odżywczych ze wszystkich warzyw i owoców. Póki co nie znamy lepszego i zdrowszego sposobu na wyciskanie soku.

Montaż i czyszczenie urządzenia

Przezroczysta tuba, pokrywa i otwór wsadowy pozwalają na stałe obserwowanie wyciskania. Możesz w ten sposób kontrolować uzyskiwany sok – od momentu wrzucenia produktów do uzyskania klarownego napoju. Nowoczesny sposób mocowania elementów wyciskarki sprawia, że urządzenie bardzo łatwo utrzymać w czystości. Poszczególne części wyciskarki są mocowane za pomocą jednego przycisku (przeciwnie do starych wyciskarek, które trzymały elementy obrotowym pierścieniem), co ma bardzo korzystny wpływ na ergonomię pracy.

Co znajdziesz w zestawie?

W zestawie wyciskarki Hurom Chef DT znajdziesz:

•    główną komorę z materiału Tritan BPA-Free
•    innowacyjną zatyczkę z 5-stopniową regulacją siły wyciskania (pozwala uzyskać klarowny lub gęsty sok)
•    2 sitka, w tym jedno z otworami do wyciskania soków i drugie do mielenia, ugniatania i formowania makaronów
•    osłonę wylotu pulpy
•    wałek ślimakowy z GE ULTEMU – to dzięki niemu sok zachowuje wszystkie składniki odżywcze
•    pojemnik na sok i pulpę
•    popychacz
•    szczoteczkę do czyszczenia
•    nasadki do makaronów cienkich, grubych, okrągłych i płaskich
•    podręcznik z przepisami.

Hurom to solidna firma. Na wyciskarkę nałożono gwarancję – dziesięcioletnią w przypadku silnika oraz pięcioletnią na pozostałe części.

Unikalny design

Wyciskarka Hurom Chef DT jest bardzo stylowa. Mowa tu nie tylko o samej obudowie, ale także o dołączonych częściach. Nakładki do makaroników umieszczone są w eleganckim, rzucającym się w oczy pudełku. Sama wyciskarka jest zaprojektowana w stylu retro. To wyszukany design, który będzie pasował zarówno do kuchni bardziej tradycyjnych, wiejskich, jak i tych minimalistycznych, zrobionych na wzór skandynawski. Metaliczna barwa nadaje wyciskarce charakteru maszyny solidnej i eleganckiej.

Zalety wyciskarki Hurom Chef DT

Do najważniejszych zalet wyciskarki Hurom Chef DT z pewnością można zaliczyć jej niesamowita funkcjonalność. Urządzenie łączy w sobie kilka sprzętów:

•    wyciskarkę do soków – dzięki niej można uzyskać zdrowy, klarowny, aromatyczny sok z miękkich i twardych owoców i warzyw, ziół, traw i liści
•    maszynkę do makaronów – Hurom Chef DT umożliwia wytworzenie domowych makaronów o różnych kształtach (cienkie, płaskie, krągłe, grube). Możesz wybierać z 4 wariantów grubości
•    automat do mleka roślinnego – wyciskarka wyciska mleko z kokosów, migdałów, soi itd.
•    robot kuchenny. Hurom Chef DT potrafi ugnieść ciasto, sorbet, lody, desery, masło orzechowe itd.
•    młynek do kawy – wyciskarka bez problemu jest wstanie zmielić kawę, soję, ser, zioła lub przyprawy.

Nie można również zapominać o tym, że wyciskarka Hurom Chef DT pozwala na uzyskanie 5 różnych gęstości soku. Wszystko dzięki specjalnej, innowacyjnej zatyczce regulującej siłę wyciskania.

76 obrotów na minutę sprawia, że uzyskany sok zachowuje wszystkie niezbędne enzymy, fitosubstancje oraz wartości odżywcze.

2 sita dołączone do zestawu umożliwiają wyciskanie soków oraz homogenizację. To właśnie dzięki nim urządzenie jest tak bardzo wielofunkcyjne.

Hurom Chef DT to najlepsza wyciskarka do koktajli chlorofilowych! Urządzenie bardzo dokładnie wyciska wszystkie składniki do zielonych koktajli. Dzięki maszynie od Hurom bez problemu uzyskasz sok z jarmużu, trawy pszenicznej, natki pietruszki, szpinaku, rukoli, rukwi wodnej, kapusty itd.

Bardzo łatwe mocowanie korpusu. Hurom Chef DT to wyciskarka pozioma, wyróżniająca się bardzo prostym systemem montażu. Wystarczy naciśnięcie jednego przycisku, żeby rozłożyć i złożyć wyciskarkę. Tym samym bardzo szybko zadbasz o czystość po wyciśnięciu soku. Nie musisz martwić się o składanie dużej ilości różnorakich elementów.

Bezpieczeństwo. Wszystkie elementy wyciskarki stworzone są z materiałów wolnych do BPA, czyli toksycznych składników, które lubią przedostawać się do żywności. Niektóre tworzywa sztuczne są przepełnione BPA. Hurom nie korzysta jednak z takich materiałów. Wałek ślimakowy i misa sokowa wykonane są z ULTEMU.

Parametry urządzenia

Podstawowe parametry:

Technologia wyciskania – pozioma Hurom SST
Moc – 200 W
Waga – 6 kg
Wymiary (SxGxW) – 424 mm x 163 mm x 345 mm
Obroty silnika – 78 obr/min
Kolor obudowy – srebrny beż
Dodatkowe wyposażenie –  końcówki do formowania paluszków chlebowych, końcówki do formowania makaronów, pudełko na akcesoria, przystawka do mielenia.

Waga urządzenia

Wyciskarka Hurom Chef DT wazy 6 kg. Oznacza to, że jest urządzeniem stabilnym. Podczas wyciskania soku maszyna nie będzie chwiała się we wszystkie strony. Możesz być spokojny o inne sprzęty w kuchni. Nie ma takiej możliwości, by wyciskarka podczas pracy popchnęła inne sprzęty. Z drugiej strony waga 6 kg jest na tyle mała, by urządzenie mogła przenosić nawet kobieta. Nie powinna mieć ona problemu z przetransportowaniem wyciskarki z miejsca na miejsce. Szczególnie, że w przeciwieństwie do innych sprzętów tego typu, Hurom Chef DT to urządzenie poręczne, nie wyślizguje się z rąk.

Wałek ślimakowy a cicha praca

Użytkownicy sokowirówek często narzekają na hałas, jaki wytwarza to urządzenie. Nic dziwnego – wibracje i specyficzne trzaskanie słychać w każdym kącie domu. Niektóre sokowirówki są głośniejsze od starych odkurzaczy, a to przecież nie lada wyzwanie! Wyciskarki z wałkiem ślimakowym pracują bardzo cicho. Wolne obroty sprawiają, że cały proces wyciskania jest delikatny i prawie w ogóle go nie słychać. Nawet jeśli będziesz wyciskać sok wcześnie rano lub późno w nocy z pewnością nie uda ci się obudzić domowników.

Opis całego procesu

System wyciskania, opracowany przez Hurom, to prawdziwie innowacyjna metoda. Proces można określić jako dosyć złożony. Od momentu wrzucenia owoców lub warzyw do uzyskania soku musi upłynąć kilka chwil. Każdy następujący po sobie etap to tak naprawdę przygotowanie masy do kolejnego kroku. Najpierw warzywa i owoce są zgniatane z dużą siłą. To właśnie dzięki temu udaje się tak łatwo uzyskać tak bardzo pożądany sok. Bez silnego ugniatania w owocach pozostanie jakaś część płynu. Po zgnieceniu wyciskarka dokładnie wyciska uzyskane partie surowca. Robi to wolno i precyzyjnie. Następnie sok przechodzi przez sito. Sitka z małymi oczkami służą oczyszczeniu soku z drobinek. Taki proces przydaje się wtedy, gdy chcemy uzyskać klarowny sok pozbawiony wszelkich zanieczyszczeń. Nie zawsze masz przecież ochotę na mętny napój.

Każdy etap wytwarzania soku został tak zaprojektowany, by jak najmniej szkodzić składnikom odżywczym zawartym w owocach. Możesz mieć pewność, że uzyskany sok jest w pełni wartościowy. Tego typu płyn dostarcza do twojego organizmu  sporą ilość witamin i składników odżywczych. Wypijanie szklanki dziennie z pewnością przyniesie pozytywne skutki w funkcjonowaniu twojego organizmu. Świeży sok przepełniony witaminami jest nieocenionym wsparciem dla układu odpornościowego organizmu.

Prawdziwie domowe smaki

Ci, którzy choć raz spróbują domowego, świeżo wyciskanego soku, już nigdy nie wrócą do sklepowych napojów. Smak takiego soku jest nie do opisania. Aromatyczny, pełen słońca i malutkich drobinek – zupełnie niepodobny do przesłodzonego i rozwodnionego płynu sprzedawanego w supermarkecie. Także świeżo mielona kawa. Trudno ją porównywać ze sklepowym produktem. Świeżo mielona kawa ma niesamowity aromat i piękny kolor. Pozostałe fusy stają się jednolitą masą, nie bryłkami o nieregularnym kształcie. Domowe sorbety i lody swoim wspaniałym smakiem robią ogromne wrażenie na gościach. Poza tym są znacznie zdrowsze od sklepowych odpowiedników. Podczas ich tworzenia możesz kontrolować ich skład – nie dodasz do nich żadnych polepszaczy i cukru. Soki i lody rynkowe mają w sobie ogromne ilości słodzików i chemii. Takie produkty często nie przedstawiają żadnej wartości odżywczej.