Wyciskarka Hurom HU 500

Wyciskarka do soków Hurom HE (HU-500) to najnowszy model znanego producenta urządzeń wykorzystywanych przy produkcji zdrowej żywności. Wykonano go z GE ULTEMU. To model z serii HE.  Nowoczesny design, funkcjonalność, elegancja, świetnie zaprojektowane wnętrze – wszystkie te cechy sprawiają, że urządzenia Hurom robią furorę na rynkach w wielu krajach.

Ulepszenia najnowszego modelu

Hurom HU 500

Wyciskarka Hurom HU 500 (Zdjęcie ze strony producenta www.hurom.pl)

Najnowszy model wyciskarki Hurom cechuje innowacyjna zatyczka wypływu soku. Dzięki niej możliwe jest poszerzenie zakresu funkcji, m.in. o mieszanie. Jeśli opuścisz zatyczkę, sok wymiesza się w urządzeniu. Tego typu akcesorium umożliwia komponowanie różnego rodzaju koktajli i napojów – wystarczy dodać do wyciśniętego soku np. jogurt lub mleko. Zatyczka pozwala także na przygotowywanie rozmaitych przecierów i musów (ta opcja spodoba się szczególnie mamom, które pragną wyrabiać zdrowe i pożywne posiłki dla małych dzieci).

Zatyczka, zwana niekapkiem, jest niezbędna do dokładnego przepłukania mysi po skończeniu pracy z urządzeniem.

Dwa różne sitka

Nie można nie wspomnieć o tym, że Hurom HE (HU-500) jest wyposażony w dwa różne sita, któr e pozwalają na zrobienie soku o rozmaitej konsystencji. Od teraz możesz skomponować dokładnie taki napój, na jaki masz ochotę. Nie ma znaczenia, czy wolisz soki bardziej gęste, czy bardziej klarowne – Hurom HE (HU-500) pozwoli ci zrobić wyśmienity sok o idealnej konsystencji. Sito podstawowe wykorzystasz do wyciskania klarownych, lejących się soków. Drugie sito jest idealne do wytwarzania gęstszych soków oraz musów.

System Slow Squeezing Technology

Wnętrze wyciskarki zostało zaprojektowane przez doświadczonych inżynierów. To dzięki nim w najnowszym modelu wyciskarek Hurom zainstalowano specjalny system Slow Squeezing Technology. To całkowita innowacja. System działa zupełnie inaczej niż te znane ze zwykłych sokowirówek –  zrezygnowano z szybkoobrotowych łopatek na rzecz elementów, które powoli ściskają i miażdżą wrzucone składniki. Taka metoda sprawia, że w wyciśniętym soku pozostaje o wiele więcej składników odżywczych w porównaniu do zwykłego miksowania. Innymi słowy – system tego rodzaju zapewnia zachowanie większej ilości witamin i enzymów w dostarczonym napoju.

Technologia SST umożliwia uzyskanie soku z niemal wszystkich rodzajów owoców i warzyw – mogą to być zarówno warzywa liściaste, jak i twarde warzywa korzeniowe, kiełki lub soja. Znakomite właściwości soku sprawiają, że może być on przechowywany w lodówce nawet 48 godzin. W tym czasie nie straci on swoich cennych składników odżywczych.

Jak działa wyciskarka Hurom HE (HU-500)?

Zamontowany wałek ślimakowy kruszy i miażdży dostarczony surowiec, po czym dokładnie wyciska z uzyskanej w ten sposób masy zawarty w niej sok. Tego typu technologia pozwala wycisnąć 2 razy więcej soku niż zwykła sokowirówka. Skuteczność Hurom HE (HU-500)jest zdecydowanie większa w porównaniu do innych podobnych urządzeń.

Duża łatwość w użytkowaniu

Wyciskarka Hurom HE (HU-500) jest gotowa do użycia bezpośrednio po wyjęciu z opakowania – możesz wyciskać sok od razu, wystarczy podłączyć ją do prądu. Wybierz owoce i warzywa, umyj je i wrzuć do komory załadunkowej. Warto zauważyć, że tak proste czynności mogą wykonywać nawet nieco starsze dzieci. Wyciskarka Hurom HE (HU-500)jest wyjątkowo bezpieczna. Wytworzony sok pozostaje w wyciskarce do samego końca – wypłynie do szklanki dopiero wtedy, gdy podstawisz pod lejek szklankę i zwolnisz zatyczkę. Resztki owoców, które pozostały po wyciskaniu, trafiają do specjalnego pojemnika. Bardzo łatwo i szybko możesz go opróżnić i dokładnie umyć.

Jak umyć wyciskarkę Hurom HE (HU-500)?

Nikt nie lubi myc sokowirówek. Ich rozkładanie i precyzyjne czyszczenie jest po prostu trudne. Wyciskarka Hurom HE (HU-500) została zaprojektowana w taki sposób, by jej wypłukanie, rozłożenie i ponowne zmontowanie było jak najprostsze. Warto zauważyć, że we wnętrzu wyciskarki można znaleźć dodatkowy moduł samoczyszczący – przyjmuje on postać obrotowej wycieraczki. Wystarczy tylko wlać trochę czystej wody do środka i uruchomić aparat na 10 sekund, a następnie uwolnić strumień wody za pośrednictwem niekapka. Wtedy resztki owoców szybko zostaną usunięte. Jeśli takie mycie okaże się jednak z jakiegoś powodu niewystarczające, wówczas możesz szybko otworzyć wnętrze wyciskarki i umyć brudne miejsca ręcznie. Nie sprawi ci to żadnego problemu.

Specjalnie wieczko

Wyciskarka Hurom HE (HU-500) jest wyposażona w specjalne wieczko, dzięki któremu misa się nie kurzy – nie dostają się do niej drobnoustroje lub niepożądane przedmioty. Do zestawu urządzenia Hurom dołącza się również specjalny kosz czyszczący, do którego dodano wycieraczki z silinoku. Ich zadaniem jest czyszczenie mikrootworów sita w trakcie pracy. Wszystko to sprawia, że zarówno proces wyciskania, jak i późniejszego czyszczenia jest łatwy, prosty i przyjemny.

Wszystkie elementy zestawu

W zestawie wyciskarki Hurom HE (HU-500) znajdują się:
• ergonomiczny podajnik zapewniający bezpieczeństwo w trakcie umieszczania owoców i warzyw do środka
• wycieraczka obrotowa z inteligentnym modułem samoczyszczącym, do którego wystarczy nalać wody oraz uruchomić urządzenie
• wałek ślimakowy z innowacyjnego tworzywa ULTEM gwarantującego wieloletnią trwałość
• pojemna misa mieszcząca optymalną ilość napoju
• sitka osuszające miąższ
• wylot na miąższ (resztki owoców i warzyw są przesuwane do osobnego pojemnika, który bardzo łatwo umyć)
• wylot na sok z niekapiącą zatyczką do dozowania napoju i wygodnego mycia pojemnika
• zabezpieczenie przed przegrzaniem – aparat automatycznie wyłącza się, jeśli silnik osiągnie zbyt wysoką temperaturę
• system wentylacji gwarantujący cichą pracę na poziomie 30 dB.

Duży otwór na duże owoce

Otwór do podawania owoców i warzyw w wyciskarce Hurom HE (HU-500) jest naprawdę duży. W większości wypadków zmieszczą się tam całe ćwiartki jabłek. Z tego powodu o wiele szybciej i łatwiej można wcisnąć potrzebny sok. Nie musisz wcześniej długo przygotowywać owoców, które chcesz użyć do napoju.

Wyjątkowa ochrona

Hurom HE (HU-500) cechuje również lepsza wentylacja i system chłodzenia. W wyciskarce zamontowano ulepszone otwory powietrzne. Chłodzące silniki otwory wentylacyjne pozwalają na zabezpieczenie przed przegrzaniem i – jednocześnie – uszkodzeniem wyciskarki. Wentylacja jest automatyczna.

Przed zapchaniem i zablokowaniem wyciskarki chroni wsteczny bieg. Hurom HE (HU-500) ma także wbudowaną automatyczną blokadę przed przeciążeniem. Ochronne wieczko zabezpiecza przed kurzem, dzięki czemu sok jest sterylny.

Nowoczesny design

Wyciskarka Hurom HE (HU-500) cechuje się nowoczesnym designem. Projektanci zadbali o to, by urządzenie miało eleganckie wykończenia. Hurom pasuje do każdej kuchni – jest odpowiednio ciężki i stabilny. Klienci mają do wyboru trzy kolory urządzeń (kremowy, srebrny i bordowy). Wszystkie one mają metaliczny poblask, który świetnie prezentuje się w nowoczesnym pomieszczeniu. Będzie jednak także pasował do mebli bardziej tradycyjnych. Korpus wyciskarki jest szczupły, łatwo się go trzyma. Urządzenie przypomina elegancki ekspres do kawy – to nie plastikowa, wielka sokowirówka, którą po użyciu chowamy w szafce. Wyciskarka Hurom HE (HU-500) może być wyeksponowaną ozdobą kuchni.

Zalety wyciskarki

Do głównych zalet prezentowanej wyciskarki można zaliczyć m.in.:
wolne obroty silnika, które gwarantują, że w soku znajduje się maksymalna ilość składników odżywczych, w tym witamin, minerałów i potrzebnych organizmowi enzymów
szybkie wyciskanie – ze względu na prawdziwie innowacyjną konstrukcję z pionowym wałkiem, sok uzyskuje się niewiarygodnie szybko. Podstawione do otworu warzywa i owoce są samoczynnie wciągane do środka. 1 litr soku możesz uzyskać w 4-5 minut. Wszystko dzięki wałkowi ślimakowemu.
ulepszony sposób montowania misy – w wyciskarce nie są potrzebne zaczepy. Dzięki temu składanie i rozkładanie urządzenia jest dziecinnie proste
trwałość – misa jest wykonana z bardzo trwałego i bezpiecznego dla organizmu materiału, czyli Tritanu (BPA-Free)
zatyczka wypływu soku umożliwiająca łatwe dozowanie napoju oraz dokładne mycie wnętrza wyciskarki
ochrona – lepsza wentylacja, świetny system chłodzenia, zabezpieczenia przed uszkodzeniami
przepłukiwanie – nie musisz rozkładać swojej wyciskarki, by dobrze przepłukać jej wnętrze. Wystarczy jedynie dolanie do wnętrza urządzenia wody oraz dokładne zamknięcie wylotu. Możesz w ten sposób zaoszczędzić sporo czasu. Woda wypłucze wszystkie wewnętrzne części wyciskarki
mocny GE UTEM – wałek i sitka są wykonane z supermodnego GE UTEMU BPA Free. Materiał ten ma mocny, pionowy wałek, który pozwala na dokładne miażdżenie, kruszenie oraz wyciskanie soku.
wsteczny bieg i automatyczna blokada – nie musisz przejmować się zapychaniem lub blokowaniem wyciskarki. Ze względu na zamontowany wsteczny bieg taki problem staje się przeszłością. Automatyczna blokada ochroni wyciskarkę przed przeciążeniami.
silikonowe wycieraczki – ogromną zaletą tego modelu wyciskarek Hurom są silikonowe wycieraczki, które  obracają się wokół sita podczas wyciskania soku. Służą wyczyszczeniu wyciskarki po zakończeniu racy. Proces wyciskania jest tym samym bardziej efektowny – wszystkie sitka są przecież czyste. Urządzenie pracuje miarowo, nie zapycha się.
musy i desery – dołączone do zestawy dodatkowe sitka potrafią wykonywać przeciery, musy i różnego rodzaju desery, które z całą pewnością polubią nasze pocieszy. Jakąkolwiek konsystencję soku lubisz, będziesz mógł ją uzyskać za pomocą wyciskarki Hurom
cicha praca – wyciskarki prawie w ogóle nie słychać (w przeciwieństwie do większości znanych sokowirówek)
wszelkie atesty bezpieczeństwa – Hurom dba o swoich klientów. Wyciskarki tej marki posiadają wszystkie najważniejsze atesty bezpieczeństwa. Możesz mieć pewność, że uzyskany sok jest wolny od szkodliwych substancji
wydajność – Hurom to trwałe urządzenie, które z powodzeniem może służyć latami
dodatkowe szczoteczki – specjalne, dodatkowe szczoteczki wyczyszczą wszystkie otwory wyciskarki. Twoje urządzenie zawsze będzie czyste i gotowe do użycia! Nie musisz specjalnie siłować się, żeby dokładnie wyczyścić swoją wyciskarkę.