Wyciskarka Kuvings B6000

Przygotowanie świeżego, pełnego smaku soku zajmuje zwykle dużo czasu. Właśnie dlatego wielu z nas rezygnuje z własnej sokowirówki i po prostu kupuje gotowe produkty w sklepach spożywczych. Tymczasem istnieje urządzenie, które w bardzo szybkim tempie potrafi wycisnąć z różnorakich owoców wspaniały, aromatyczny i barwny sok. Urządzeniem tym jest Kuvings B6000.

Krótszy czas tworzenia – dłuższa przyjemność picia

Kuvings B600

Wyciskarka Kuvings B600 (Zdjęcie ze strony producenta www.kuvingspolska.pl)

Kuvings B6000 cechuje krótszy czas wyciskania. Taką właściwość uzyskano dzięki opatentowanej technologii. Wyciskarka Kuvings najpierw tnie i miażdży owoce, a później wytłacza z nich sok. Licząc skrupulatnie, tego typu urządzenie radzi sobie z owocami o 40% szybciej niż inne sokowirówki lub podobne aparaty. Co ważne, do wyciskarki można także dodawać wszelkie warzywa – nawet te twarde, takie jak buraki lub selery. Otwór wsadowy jest duży, może pomieścić całe jabłko, pomidora lub pomarańcze. Nie musisz kroić owoców i warzyw na mniejsze cząstki, co skraca czas oczekiwania na sok. Ponadto brak konieczności krojenia sprawa, że surowiec nie jest utleniany.

Wałek ślimakowy – pionierskie rozwiązanie

Wyciskarka Kuvings B6000 wyposażona jest w silnik indukcyjny o mocy 240 W. To zdecydowanie najmocniejszy silnik stosowany w pionowych wyciskarkach. Dzięki niemu można szybko i skutecznie zmiażdżyć i wycisnąć sok. Niestraszne mu są nawet bardzo twarde owoce i warzywa.

Kuvings B6000 posiada również wałek ślimakowy – oparty na absolutnie rewolucyjnej technologii Juicer Module Comprising System (J.M.C.S). Została ona stworzona z myślą o wysokiej wydajności urządzenia oraz zachowaniu jak największej ilości składników odżywczych w świeżo wyciśniętych owocach. Wałek ślimakowy odpowiada także za to, by sok nie rozwarstwił się podczas wyciskania.

Świeżo wyciśnięty sok to samo zdrowie

Soki uzyskane za pomocą Kuvings B6000 są pełne minerałów, witamin i enzymów. Wyciskarka tego producenta dostarcza soku najwyższej jakości. Nie jest ważne, jakiego napoju oczekujesz. Wyciskarka poradzi sobie zarówno z owocami, jak i naciami, warzywami lub trawami. Nie ma znaczenia, czy wrzucone produkty są mięsiste, włókniste, miękkie, elastyczne lub twarde. W Kuvings B6000 możesz zetrzeć np. cytrynę, pomarańcze, grapefruity, nać pietruszki, seler, pokrzywę, marchew, buraki, selery itd.

Sokowirówki są głośne!

Kuvings B6000 jest na szczęście bezszelestny. Wmontowany wałek ślimakowy wolno się obraca, przez co jego praca jest cicha. Jeżeli nie lubiłeś wyciskać owoców właśnie z powodu hałasu urządzeń do tego przeznaczonych, twój problem został rozwiązany. Kuvings B6000 może być z powodzeniem używany w pracy. Za jego pomocą bez problemu przygotujesz ukochanej osobie śniadanie do łóżka. Z pewnością nie uda się jej obudzić dźwiękiem pracującej wyciskarki.

Gwarancja producencka

Wyciskarka Kuvings B6000 jest opatrzona gwarancją producenta. Trwa ona 10 lat i obejmuje zarówno silnik, jak i pozostałe części. Karta gwarancyjna znajduje się w pudełku z wyciskarką. Wśród części, z których składa się urządzenie, można wymienić:

•  popychacz;
• szeroki podajnik, który jest w stanie zmieścić całe owoce (łatwa ekstrakcja soku, minimalizacja utraty składników odżywczych);
• cedzidło wyprodukowane z bezpiecznych dla środowiska materiałów;
• ścierak rotacyjny;
• śrubę wyciskającą w technologii JMCS (wieloobrotowe miażdżenie);
• dzban na sok, który nie zawiera BPA;
• wyłącznik sieciowy;
• inteligentny korek;
• wytrzymały silnik, cechujący się delikatną wibracją i cichą pracą.

Dodatkowo do wyciskarki dodaje się liczne akcesoria, w tym:

• szczotkę czyszczącą urządzenie;
• szczotkę samoczyszczącą do sitka;
• 2 pojemniki – na pulpę i sok;
• instrukcję obsługi w języku polskim i angielskim;
• książkę z przepisami.

Kuvings B6000 ma także dodatkowe sitko, które pozwala na robienie baz do zup, musów, koktajli jogurtowo-owocowych, przecierów lub kremów.

Zabezpieczenia

Wyciskarka Kuvings B6000 jest wyposażona w specjalny system, który chroni silnik przed przegrzaniem się. Dzięki niemu nie trzeba się obawiać, że w trakcie pracy urządzenie zacznie dymić, dojdzie do zwarcia i nieodwracalnego uszkodzenia zarówno aparatu, jak i całej instalacji. Jeżeli silnik zacznie pracować zbyt intensywnie, wówczas system zabezpieczający się uruchomi i wyłączy całe urządzenie. W ten sposób zlikwidowano ryzyko przegrzania się wyciskarki.

Czym jest BPA?

Wszystkie elementy wyciskarki Kuvings B6000, mające styczność z żywnością, są wyprodukowane z materiałów wolnych od tzw. bisfenoli. Tym samym ani wsad, ani sok nie są nimi skażone. Bisfenole to bardzo szkodliwe substancje chemiczne. Można je znaleźć w większości tworzyw sztucznych używanych w przemyśle. Kuvings jest wolny od BPA, co potwierdza specjalne oznaczenie BPA Free.

Opinie użytkowników

Wyciskarka Kuvings B6000 cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród użytkowników tego rodzaju produktów. Uznają oni, że główną zaletą urządzenia jest duży otwór wsadowy. Często wspomina się także o ślimaku, który jest wykonany z wyjątkowo odpornego tworzywa ULTEM. Jest on aż 8 razy mocniejszy niż inne, podobne tworzywa. Świetnie sprawdza się więc w codziennej pracy – nie musimy się przejmować, że coś za chwilę się oderwie lub porysuje.
Kuvings B6000 ma prędkość 60 obrotów na minutę. Z tego powodu utlenienie soku jest wręcz minimalne. Wolnoobrotowe wyciskarki nie są w stanie szybko napowietrzyć soku. To odróżnia je od sokowirówek, które nie potrafią poradzić sobie z tym problemem.

Dekada gwarancji to luksus

Producent oferuje 10-letni okres gwarancyjny na swoje produkty. To bardzo duża zaleta Kuvings B6000. Użytkownicy przestrzegają jednak, by przed zakupem konkretnego modelu sprawdzić kartę gwarancyjną. Ważne, żeby wszystkie części były zabezpieczone gwarancją – nie tylko silnik. To istotne, ponieważ jeden zepsuty element może wpływać na wszystkie inne.

Mały rozmiar – nie musisz mieć wiele miejsca!

Kuvings B6000 zajmuje naprawdę mało miejsca. Ta cecha z pewnością spodoba się tym, którzy mają raczej małe kuchnie i trzymają w niej sporo rzeczy. Wymiary wyciskarki są następujące (szerokość x wysokość x głębokość): 22,8 x 20,8 x 48,4. Oznacza to, że wyciskarka jest tylko trochę większa niż czajnik.

Warto zauważyć, że wyciskarka jest dosyć ciężka. Waży mniej więcej 14,7 kg. Może to denerwować, ale ma to swoje plusy. Dzięki takiej wadze wyciskarka jest bardzo stabilna.

Czy Kuvings B6000 ma jakieś wady?

Oczywiście Kuvings B6000 ma swoje wady. Do najważniejszej zalicza się cenę. Jest ona wyższa w porównaniu do standardowych sokowirówek. Ponadto sok uzyskany z wyciskarki ma w sobie pewne mikrodrobinki, które nie każdy lubi. Oczywiście nie są one niezdrowe, ale ich konsystencja jest specyficzna. Soki tego rodzaju mają swój charakterystyczny smak.

Dużym plusem Kuvings B6000 jest duży otwór wsadowy. Niestety, nie zmieszczą się do niego wszystkie owoce i warzywa. Niektóre z nich trzeba wcześniej pokroić.

Inteligentna zatyczka – co to takiego?

Zatyczka wyciskarki pozwala na komponowanie różnego rodzaju napojów. W zależności od potrzeb możemy dodawać więcej konkretnych składników. W ten sposób użytkownik jest w stanie np. uzyskać odpowiednią leczniczą recepturę. Inteligentną zatyczkę bardzo łatwo się płucze, nie trzeba specjalnie rozkładać całej wyciskarki, żeby to zrobić. Z tego powodu Kuvings B6000 powinien spodobać się wszystkim tym, którzy lubią czystość. Łatwość płukania sprawia, że wyciskanie soku przy użyciu tego urządzenia jest naprawdę sterylne.

W Kuvings B6000 inteligentny jest też system wentylacji. Gwarantuje on maksymalny przepływ powietrza oraz zapewnia bezpieczeństwo użytkowania.

Najszybsza pionowa wyciskarka dostępna na rynku

Kuvings B6000 to najszybsza pionowa wyciskarka, która jest aktualnie dostępna na polskim rynku. Wyciśnięcie gotowego produktu zajmuje zaledwie 3-5 minut! W tak krótkim czasie można uzyskać zdrowy, gęsty, świeży i pyszny sok. Warto wspomnieć o tym, że Kuvings B6000 jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Nefrologii Dziecięcej oraz Forum Onkologii i Psychoonkologii. Soki z wyciskarki wolnoobrotowej dostarczają organizmowi 4 razy więcej substancji leczniczych niż jedząc całe warzywa i owoce.

Estetyka – to dzisiaj ważne!

Wyciskarka Kuvings B6000 cechuje się bardzo estetycznym designem. Producenci zadbali o to, by urządzenie było minimalistyczne i stylowe. Wszystkie części korespondują ze sobą. Wyciskarka jest ozdobiona tylko dwoma kolorami. Urządzenie jest miłe w dotyku, bardzo solidnie wykonane. Wyciskarkę trudno porysować. Bardzo szybko się ją myje. Wszelkie informacje są odpowiednio oznaczone. Dzięki temu wyciskarkę łatwo złożyć i rozłożyć. To solidna maszyna, którą bardzo łatwo użytkować.

O czym warto pamiętać?

Wyciskarka Kuvings B6000 jest wyciskarką wolnoobrotową. Oznacza to, że trzeba wkładać do niej składniki jeden po drugim. Nie możesz wrzucić wszystkiego na raz, ponieważ urządzenie nie może poradzić sobie z nadmierną ilością owoców lub warzyw. Wcześniej przygotuj sobie wszystko, czego potrzebujesz do ulubionego soku. W ten sposób zaoszczędzisz czas i nie będziesz się denerwować. Nie zapominaj o tym, że pracę wyciskarki zakłócą duże pestki, np. moreli. Musisz je wcześniej wydłubać z owocu. Bez żadnego problemu wyciskarka radzi sobie z małymi pestkami, takimi jakie są np. w jabłku lub cytrynie.

Warto pamiętać o tym, że za pomocą wyciskarki Kuvings B6000 można robić desery. Umożliwia to specjalne dodatkowe sito. Dzięki niemu przygotujesz sorbety, koktajle, mleko roślinne a nawet masło orzechowe. Tego typu sito nie należy do standardowego zestawu. Można je jednak dodatkowo dokupić.

Podsumowanie

Kuvings B6000 to maszyna o mocnym i wydajnym silniku. Dużą zaletą urządzenia jest szeroki otwór wsadowy mogący pomieścić całe jabłka, pomarańcze itd. Wyciskarkę szybko można wyczyścić, łatwo się jej używa. Silnik ma delikatne wibracje, dlatego urządzenie pracuje naprawdę cicho.

Sok uzyskany z Kuvings B6000 jest pełnowartościowy, dobrze smakuje, ma nasyconą barwę. Świeżo wyciśnięty doskonale pasuje zarówno do deserów, jak i dań obiadowych.

Wadą Kuvings B6000 może być zbyt duża cena, jednakże sklepy RTV AGD (przede wszystkim te internetowe) często prowadzą wyprzedaże lub dają kody rabatowe na wybrane produkty.